Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy zajmuje się mental coach?
#1
W dzisiejszych czasach nerwowość, napięcie i stres mogą nam bardzo zaszkodzić, nawet jeśli jesteśmy pewni swoich kompetencji zawodowych. Warto wtedy zwrócić się do specjalisty, który pomoże uporać się z trudnościami. Mental coach, czyli trener rozwoju mentalnego, pomaga nauczyć się kontrolować emocje, dbać o swoje umiejętności, a w konsekwencji wykonywać swoją pracę lepiej, zwłaszcza w stresujących warunkach.
Taki trener jest szczególnie ważną osobą dla zawodowych sportowców. Pomaga poprawić gotowość psychiczną sportowca przed zbliżającymi się turniejami. Dzięki zajęciom z nim klient może później skupić się i zrelaksować w ważnych sytuacjach. Emocjonalna i psychiczna kontrola myśli i obrazów umożliwia wizualizowanie najlepszego wyniku i zwiększenie wydajności. Mental coach to dobry wybór dla każdego sportowca, który poważnie myśli o zrealizowaniu swoich marzeń. Może pomóc zarówno zawodnikom indywidualnym, jak i całym drużynom.
Mental coach pomaga tworzyć i wyjaśnić ważne życiowe cele. Dzięki uświadomieniu sobie swojego prawdziwego potencjału, możemy odnaleźć zdolności, z których nie zdawaliśmy sobie sprawy. Trener poprzez sesje skoncentrowane na psychice klienta pomaga przygotować i wykonać wizję spójnego życiowego planu.
Żaden plan nie może nas jednak przygotować na przeszkody i niespodziewane sytuacje. Tutaj właśnie przydaje się trening samoświadomości. Dzięki zrozumieniu własnych słabych i mocnych stron, jesteśmy w stanie zachować równowagę psychiczną w obliczu kryzysu. Wytrzymałość wewnętrzna przydaje się nie tylko w pracy, ale i w życiu osobistym.   Wspinanie się po szczeblach kariery może wydawać się bardzo trudne, a czasami samotne. Nawet jeśli nasi bliscy są gotowi nas wysłuchać, mogą nie rozumieć do końca wyzwań, przed którymi codziennie stajemy. Tutaj przydają się rady zaufanego doradcy, jakim jest mental coach. Rozmowy z nim są poufne i pomagają się otworzyć, by szczerze omówić swoje problemy. W przeciwieństwie do współpracowników, mental coach nie będzie nas nadmiernie krytykował, dodatkowo pomoże spojrzeć na naszą pracę z szerszej perspektywy.
Jak widać, mental coach oferuje usługi przydatne dla wielu osób. Wytrzymałość psychiczna i uważna percepcja przydają się tak samo, jak wiedza i umiejętności zdobyte w ramach posiadanego wykształcenia. Dzięki połączeniu posiadanych zdolności z silną psychiką, zyskujemy pewność siebie i satysfakcję z wykonywanej pracy. Każdy z nas zasługuje na osiągnięcie sukcesu, dlatego warto realizować się poprzez trening samoświadomości psychicznej.

Szerzej o tym zagadnieniu przeczytać możesz na stronie: http://mental-power.pl/mental-coach/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości